clock-iconÇalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma (08.00 - 18.00)

Machem Makine, Endüstriyel Yıkama ve Temizleme Makineleri
mobile-icon

Bilgi almak için +90 232 449 59 93

mobile-icon

Bize Yazın sales@machem.net

page-banner

İletişim

Address

Fabrika

Machem Makine A.Ş.

A.O.S.B. Mah. 10021 Sokak No:3 Çiğli

Address

Telefon

+90 232 449 59 93

Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

Aşağıdaki form aracılığı ile bize yazabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurutma makineleri nasıl çalışır?
Yıkama ya da durulama sonrasında parçalar üzerinde yer alan su moleküllerinin sıcak hava etkisi ile parçalar üzerinden uzaklaşmasını sağlayan bir sistemdir.
Sprey makinelerde sadece yıkama prosesi mi gerçekleşmektedir?
Sprey yıkama makinelerinin birçok farklı versiyonu vardır. Yıkama+durulama, yıkama+durulama+kurutma gibi versiyonları vardır. Spray makineler durulama ve kurutma prosesini de gerçekleştirmektedir.
Sprey yıkama makinesi hangi parçaların yıkanması için daha uygundur?
Kütlesel ağır yüklerden oluşan parçaların yıkanması için en ideal çözümdür. Machem Makine ağır yükler için özel yükleme sistemleri ve yükleme arabaları tasarlamaktadır.
Sprey yıkama makinesindeki nozul açıları ve nozul sayısının etkisi nedir?
Machem Makine yıkanacak parçaya uygun değerde nozul sayısı ve açıyı belirlemektedir. Nozul seçimi parçalarının tüm detaylarının temizlenmesini sağlar.
Ultrasonik gücün etkisi ve farkları nelerdir?
Ultrasonik yıkama farklı frekans değerlerinde gerçekleşebilir.28 khz daha yoğun ve zor kirleri etkili şekilde temizler. Giderek yükselen frekans değerlerinde daha ufak girinti ve çıkıntılara etki eder.
Ultrasonik vericilerin yerleri ve etkileri nelerdir?
Piyasada yer alan çoğu cihazda ultrasonik vericiler tabanda yer almaktadır. Machem cihazları yıkama prosesine bir çok farklı konumda yerleşimini ve çalışma kombinasyonunu tasarlamaktadır.
Ultrasonik yıkama makinesinde hangi parçalar yıkanabilir ?
PCB kartları, Elektrik parçaları, Dizel enjeksiyon pompaları, talaşlı imalat parçaları, kesici ve delici takımlar, uçak parçaları, gemi parçaları, makine hareketli aksam parçaları, Yazıcı kafaları ve toner kartuşları, Motosiklet radyatörleri ve krank muhafazaları, Cerrahi ekipman, Motor silindir kapakları, bisiklet zincirleri, el frenleri, bıçaklar, süngüler ve diğer askeri silahlar, tabanca ve tabanca bileşenleri, Mücevherat, özellikle altın, gümüş ve platin, dişçilik aletleri, optik lensler vb daha birçok parçanın yıkaması gerçekleşebilir.
Ultrasonik yıkamada fikstür/sepet tasarımı neden önemlidir?
Uygun fikstür tasarımı ile banyonun efektivitesi maksimum seviyede kalırken parçaya en uygun şekilde ultrasonik etki ulaşır.
Asidik kimyasallar ile temizlemeye yönelikte kazan üretimi mevcut mudur?
Machem tasarım ekibi asidik her türlü uygulama için uygun malzemeden yıkama makineleri tasarlamaktadır.
Durulamanın önemi nedir?
Yıkamanın neticesinde kusursuz yüzey temizliği için durulamada en az yıkama kadar önemlidir. Yüzeyin kimyasal yağ kir ve vb. her şeyden arınmasını sağlar.
Hangi tip yıkama makinesini tercih etmeliyim?
Makine seçin noktasından yıkanacak parçalar ve kirlilik incelenerek Machem uzman ekibi tarafından en iyi alternatifler sunacaktır.
İyi bir temizlik elde etmek için iyi bir makineye sahip olmak yeterli midir?
Yeterli değildir. İyi bir makinenin yanında yıkanacak parçalar için uygun proses yazılması gerekmektedir.
Kurutmanın önemi nedir ?
Sıcak hava kurutma boya kaplama vb yüzey işlemleri öncesi parçaların yüzeylerinin kusursuz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca üretim prosesleri sırasında parçalarının kuruma için boşa geçen süresinin minimalize olmasını sağlamaktadır. Parça yüzeylerindeki su lekelerinin oluşumunun önüne geçmektedir.
Machem sadece yıkama makineleri tasarımı ve üretimi mi yapar?
Machem makine bir çok özel tasarım makinenin üretimini ve tasarımını da gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda otomasyon çözümleri sunarak ihtiyaçlara cevap verir. Beckhoff sistem entegratörüdür.
Oscillation (salınım-dalgalanma) temizliğe etkisi nedir?
Yıkama sırasında parçaların doğrusal ya da dairesel hareketler gerçekleştirmesi salınım hareketi denir. Salınım hem temizlik etkinliğini hem de temizlik sürelerini optimize eder.
Ultrasonik banyo temizleme performansına etki eden en önemli parametre nelerdir?
Yıkanacak parçaya ve kirlilik derecesine göre uygun W/L değerinde ultrasonik güce sahip olmalıdır.
Ultrasonik yıkama, sprey yıkama, konveyör yıkama hatları arasındaki temel farklar nedir?
Ultrasonik yıkama yüzey hareketliliğinin fazla olduğu hassas temizlik gerektiren parçalarının temizliği için en ideal temizleme yöntemidir.

Sprey yıkama suyun ve kimyasalın fiziksel etkisiyle temizlenmesi uygun olan genellikle farklı boyutlardaki parçaların yıkanmasına en ideal yöntemdir.

Konveyör yıkama benzer tip parçaların seri üretiminin olduğu yer sıkıntısı olmayan yıkama kurutma tüm sürecin tek hat içinde gerçekleştiği büyük ölçekli seri üretim tesislerin temizleme ihtiyaçlarına en iyi cevap veren sistemdir.
Ultrasonik yıkamada parçalar makineye nasıl yerleştirilmelidir?
Ultrasonik makineler sepet ve fikstür benzeri yapılar ile kullanıma uygundur. Parçaların nasıl konumlandırıldığı parçaların temizliği ile doğru orantılıdır.
Yağ sıyırıcının önemi nedir?
Banyo ömürlerinin artmasını sağlarken oluşturulan atık miktarını da asgari seviyelere çeker.
Yıkama prosesi nedir?
Yıkama prosesi yıkanacak parçaya ve yıkanacağı makineye göre uygun kimyasal ve yöntemle en iyi temizliğin sağlanacağı sürecin kendisidir.