İletişim

You are here:

Bizimle İletişime Geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Ultrasonik yıkama yüzey hareketliliğinin fazla olduğu hassas temizlik gerektiren parçalarının temizliği için en ideal temizleme yöntemidir.  

Sprey yıkama suyun ve kimyasalın fiziksel etkisiyle temizlenmesi uygun olan genellikle farklı boyutlardaki parçaların yıkanmasına en ideal yöntemdir. 

Konveyör yıkama benzer tip parçaların seri üretiminin olduğu yer sıkıntısı olmayan yıkama kurutma tüm sürecin tek hat içinde gerçekleştiği büyük ölçekli seri üretim tesislerin temizleme ihtiyaçlarına en iyi cevap veren sistemdir. 

Makine seçin noktasından yıkanacak parçalar ve kirlilik incelenerek Machem uzman ekibi tarafından en iyi alternatifler sunacaktır. 

Yıkanacak parçaya ve kirlilik derecesine göre uygun W/L değerinde ultrasonik güce sahip olmalıdır.

Yeterli değildir. İyi bir makinenin yanında yıkanacak parçalar için uygun proses yazılması gerekmektedir. 

Yıkama prosesi yıkanacak parçaya ve yıkanacağı makineye göre uygun kimyasal ve yöntemle en iyi temizliğin sağlanacağı sürecin kendisidir. 

Ultrasonik yıkama farklı frekans değerlerinde gerçekleşebilir.28 khz daha yoğun ve zor kirleri etkili şekilde temizler. Giderek yükselen frekans değerlerinde daha ufak girinti ve çıkıntılara etki eder. 

Ultrasonik makineler sepet ve fikstür benzeri yapılar ile kullanıma uygundur. Parçaların nasıl konumlandırıldığı parçaların temizliği ile doğru orantılıdır. 

Uygun fikstür tasarımı ile banyonun efektivitesi maksimum seviyede kalırken parçaya en uygun şekilde ultrasonik etki ulaşır. 

Piyasada yer alan çoğu cihazda ultrasonik vericiler tabanda yer almaktadır. Machem cihazları yıkama prosesine bir çok farklı konumda yerleşimini ve çalışma kombinasyonunu tasarlamaktadır.  

Yıkama sırasında parçaların doğrusal ya da dairesel hareketler gerçekleştirmesi salınım hareketi denir. Salınım hem temizlik etkinliğini hem de temizlik sürelerini optimize eder. 

PCB kartları, Elektrik parçaları, Dizel enjeksiyon pompaları, talaşlı imalat parçaları, kesici ve delici takımlar, uçak parçaları, gemi parçaları, makine hareketli aksam parçaları, Yazıcı kafaları ve toner kartuşlarıMotosiklet radyatörleri ve krank muhafazalarıCerrahi ekipmanMotor silindir kapakları, bisiklet zincirleri, el frenleri, bıçaklar, süngüler ve diğer askeri silahlar, tabanca ve tabanca bileşenleriMücevherat, özellikle altın, gümüş ve platin, dişçilik aletlerioptik lensler vb daha birçok parçanın yıkaması gerçekleşebilir. 

Machem makine bir çok özel tasarım makinenin üretimini ve tasarımını da gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda otomasyon çözümleri sunarak ihtiyaçlara cevap verir. Beckhoff sistem entegratörüdür. 

Yıkamanın neticesinde kusursuz yüzey temizliği için durulamada en az yıkama kadar önemlidir. Yüzeyin kimyasal yağ kir ve vb. her şeyden arınmasını sağlar. 

Yıkama ya da durulama sonrasında parçalar üzerinde yer alan su moleküllerinin sıcak hava etkisi ile parçalar üzerinden uzaklaşmasını sağlayan bir sistemdir. 

Sıcak hava kurutma boya kaplama vb yüzey işlemleri öncesi parçaların yüzeylerinin kusursuz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca üretim prosesleri sırasında parçalarının kuruma için boşa geçen süresinin minimalize olmasını sağlamaktadır. Parça yüzeylerindeki su lekelerinin oluşumunun önüne geçmektedir. 

Banyo ömürlerinin artmasını sağlarken oluşturulan atık miktarını da asgari seviyelere çeker. 

Machem tasarım ekibi asidik her türlü uygulama için uygun malzemeden yıkama makineleri tasarlamaktadır. 

Kütlesel  ağır yüklerden oluşan parçaların yıkanması için en ideal çözümdür. Machem Makine ağır yükler için özel yükleme sistemleri ve yükleme arabaları tasarlamaktadır. 

Machem Makine yıkanacak parçaya uygun değerde nozul sayısı ve açıyı belirlemektedir. Nozul seçimi parçalarının tüm detaylarının temizlenmesini sağlar. 

Sprey yıkama makinelerinin birçok farklı versiyonu vardır. Yıkama+durulamayıkama+durulama+kurutma gibi versiyonları vardır. Spray makineler durulama ve kurutma prosesini de gerçekleştirmektedir. 

İletişim

+90 232 449 59 93

Mail

sales@machem.net

Fabrika

A.O.S.B Mahallesi 10043 Sokak No:9 Çiğli İzmir / Turkey

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Table of Contents